Prokletí napajedelského zámku 1

Takové to poklidné město, kam přijdete a víte, že tam chcete strávit podzim života. Jen však do té doby než...

Napajedla jsou krásné město. Mají ale jeden kaz.

Abych to uvedl. Napajedla jsou malebné město ležící přímo na půl cesty mezi Zlínem a Uherským Hradištěm. V minulosti se proslavila především chovem anglických plnokrevníků a plastovými hračkami z fabriky Fatra, které se v době normalizačního temna dostaly snad do všech dětských pokojíčků bývalé Československé socialistické republiky. Město, ve kterém jsem se narodil, je přesně takové, jaké si představíte, když se řekne ideální domov, v Napajedlích nic nechybí. Je zde několik půvabných historických budov, katolický kostel, příjemné náměstí, hustá síť cyklostezek, řady rodinných domků, poklidné sídliště na předměstí, majestátní řeka Morava, pole, meze a lesy za humny. A impozantní barokní zámek s velkým anglickým parkem. Jenomže …

Blahodárný poklid v městečku před několika lety začala rušit poměrně nepříjemná aféra okolo dominanty města – napajedelského zámku. Zámek společně s přilehlým anglickým parkem je situovaný v samém srdci města, díky tomuto strategickému umístění zámecký park poskytoval spojnici mezi jižním a severním předměstím. Město proto sepsalo s minulým majitelem – Fatrou (bývalou baťovskou chemickou továrnou, nyní součástí Alliachem, a.s.) smlouvu o věcném břemeni, která umožňovala průchod i průjezd zámeckým parkem, město na oplátku udržovalo stav vozovky a chodníků, sekalo trávu a dodávalo energie do pouličního osvětlení. Tento symbiotický vztah města s Fatrou trval až do roku 2008, kdy se rozhodlo o prodeji zámku i s parkem do soukromých rukou.

Nedávno vyšla smlouva o věcném břemeni jako součást Napajedelských novin, dostupná je i online na tomto odkazu (strana 14).

Dle místní lidové slovesnosti (a to zdůrazňuji) byli zájemci hned dva. První kupec měl být movitý Američan, který zámek chtěl odkoupit pro soukromé účely, nemovitost chtěl oprostit od věcného břemena a městu – údajně – nabídnout extra finance na postavení nového klubu kultury. Majitel se ale nakonec rozhodl – ve víře udržení oboustranně výhodného vztahu města se zámkem -nemovitost prodat druhému zájemci, napajedelské rodačce, která přijala zámek i s věcným břemenem a která, aspoň jak jsme se domnívali, chtěla zámek nechat otevřený lidem…

Mi casa, su casa – Můj zámek je i tvůj zámek

Každý prázdninový den jsem doma ohlásil "budu v zámku" rodiče věděli, kde mne mohou hledat a že budu v bezpečí, večer tam často chodili posedět na jedno pivo, tehdy ještě fungoval tamější bufet.

Každý prázdninový den jsem doma ohlásil „budu v zámku“, rodiče věděli, kde mne mohou hledat a že budu v bezpečí, večer tam sami často chodili posedět na jedno pivo, tehdy totiž ještě fungoval tamější bufet.

A zde se musím pozastavit nad významem, který má zámecký park pro obyvatele města. Kromě toho, že , jak jsem již naznačil, poskytoval průchod a průjezd pro cyklisty z jednoho konce města na druhý. Magistrála mezi severní a jižní bránou nebyla však jedinou komunikací v parku. Ten byl propletený sítí chodníčků, dva z nich vedly k menším branám, jedné východní, která skýtala přístup na ulici Nad zámkem a lesopark Kalvárie, a druhé východo-severně orientované, která sloužila jako bezpečná a výhodná zkratka pro lidi mířící z jižní části města na hřbitov. Nicméně tyto brány ani komunikace nebyly součástí věcného břemena a dnem nabytí vlastnického práva se nová majitelka rozhodla obě brány trvale uzavřít.

Ale veřejné komunikace nebylo to jediné, o co obyvatelé města v důsledku prodeje nemovitosti přišli. Zámecký park sloužil po několik desítek let jako jediný veřejný prostor ve městě. Vyrostly a dospěly zde generace Napajedlanů, v míru a relativním pokoji zde koexistovali děti, adolescenti, dospělí i senioři, svůj volný čas zde společně trávily všechny vrstvy měšťanů, místo zde bylo jak pro pejskaře, tak pro cyklisty, bruslaře, pivaře, nihilisty, malé děti a matky s kočárky, stejně tak pro lidi, které by dnešní majitelka zámku zřejmě označila za „feťáky“, já bych je nazval spíš jako neškodné nonkonformní adolescenty.

Kromě toho se v rámci zámeckého parku nacházela a stále nachází budovy a pozemky, které patří městu. V těchto budovách dříve sídlily všechny kulturní instituce města, které zaštiťuje Klub Kultury, jenž vlastní divadelní sál, bufet, loutkový sál a mnoho přilehlých budov, hřišť a taky několik tenisových kurtů a volejbalových hřišť přímo v centru parku. A v těchto budovách se odehrávaly všechny významné společenské i kulturní akce města, až do té doby, kdy byl zámek prodán.

Zlořečená zámecká paní Eva Gajdošík

Noví šťastní majitelé zámku, méně šťastní už potom byli obyvatelé města...

Noví šťastní majitelé zámku, méně šťastní už potom byli obyvatelé města…

Brzy po odprodání zámku tohle všechno skončilo.  Všichni lidé byli ze dne na den doslova vypuzeni ze zahrady Eden, jejíž význam byl pro nás – Napajedlany – jedinečný a nenahraditelný. Bezstarostný duch užívání si volného času se vypařil, brány se zavřely, sportoviště osiřela, kultura města uvadla. Jediným obyvatelem parku se stali jeho noví majitelé. Není divu, že si nová majitelka, Eva Gajdošík, brzy vysloužila mnoho nelichotivých přezdívek. K těm, co se celkem ujaly, patří Bathory, černá paní, zámecká čarodějnice… paní Gajdošík dnes už však nikdo nenazve jinak než prostě a jednoduše Hraběnka. Dost nepříznivou reputaci své matky se dodnes snaží zlepšit paní Petra Psotková, která je oficiálním Chateau Managerem její PR a propagační snahy naleznete v mnoha regionálních, volnočasových, lifestalových a jiných magazínech, stejně tak se objevuje na většině reklamních sdělení zámku, fórech a veřejných diskuzích ohledně zámku.

Jaké plány měla Hraběnka se zámkem, když ho kupovala, to se můžeme jenom dohadovat. Brzy poté, co jej získala do svých příslovečných pařátů, zámek zcela uzavřela. Důvodem této radikální změny bylo deklamované nebezpečí pádu stromů, zámek byl tedy na dlouhou dobu zcela uzavřen, i když se nezdálo, že by se stromy chovaly agresivněji než obvykle… když byl zámek opět otevřen, většina nejstarších exemplářů byla vykácená, jaká to škoda. Majitelé se však oháněli dendrologickými posudky, což o to, ale nové stromy doposud vysazeny nebyly. Do dezolátního stavu se dostaly i obvodové zdi parku a louky, které již nikdo nesekal. Změny nastaly i pro cyklisty, průjezd zámkem byl zakázán a povolen byl výhradně držitelům speciálního oprávnění, neznám nikoho, kdo by toto oprávnění dostal. Zámek, povolenky, celkem kafkovské nemyslíte? O hraběnce se brzy rozneslo, že po parku naháněla nebohé důchodce, kteří si na kole hlemýždím tempem zkracovali cestu na hřibitov, a přidělovala jim pokuty za nedovolený průjezd. Nicméně, tohle budou zřejmě jenom pomluvy.

Hraběnka strikes back

A jak to bylo dál… zámek zůstal uzavřený, pokračovalo se v rekonstrukcích. Brzy byla na zámku zřízena prohlídková trasa, otevřena nová zámecká kavárna, v parku bylo vybudované jakési cvičiště pro golfisty, v podkroví se zřídilo několik přepychových apartmá, nové sídlo zde našel i Moravský kulinářský institut, své slavností sály a salonky zámek začal pronajímat svatbám a Zámek zde uskutečnil i jeden vánoční ples (poznámka: cena za obřad, pronájem i lístek na bál byly však tak vysoké, že si je mohl dovolit jen zlomek lidí bydlící v Napajedlích). Chvilku to vypadalo, že město se zámkem našlo společnou řeč a nová majitelka je opravdu otevřená (i přes počáteční eskapády) znovu přijmout obyvatele města, které proti sobě před tím tak důmyslně popudila. Jenomže cílovou skupinou Zámku Napajedla, s.r.o (nové právnické osoby) nebyli obyvatelé města, nýbrž příslušníci vyšší střední třídy z celého kraje a přítomnost chudších napajedlanů se majitelce brzy začala zajídat. Možná i proto se rozhodla k dalšímu radikálnímu kroku, prvního června 2013 byl zámek podruhé a nadobro uzavřen.

A toto je konec první části. O tom co vedlo ze dne na den společnost Zámek Napajedla, s.r.o. památku veřejnosti opět zavřít, kterak se několik desítek lidí dostalo do nesnází, když byli v zámku tímto nerozvážným krokem uvězněni a i o tom jak se k celé situaci konečně postavilo město bude pojednávat další článek.

UPOZORNĚNÍ: Pokud jste dočetli až sem, nezbývá mi než vám poblahopřát k trpělivosti, pokud nesouhlasíte, prosím zanechte mi komentář, nejlépe slušný. Zdůrazňuji, že jsem doposud nestranný a nesnažím se očernit majitelé zámku, pouze píšu to, jak to vidím a pracuji s informacemi, které mám.

Reklamy
Označeno tagem , , , , , , , ,

39 thoughts on “Prokletí napajedelského zámku 1

 1. Kateřina píše:

  Já osobně jsem byla ráda,že zámek nechátrá a někdo se o něj stará. Golfové hřiště se mi moc nelíbilo. V Napajedlích už dlouhou dobu nežiju a byla jsem velmi nemile překvapená,když jsem si s malým prckem vyšla v létě na procházku a samozřejmě kam jinam než do zámeckého parku. A ono ejhle zámecká brána zamčená. Napajedla mám moc ráda,je to me rodiště a tohle mě bude asi pořád mrzet.

  • Centauri píše:

   Já jsem měl a stále mám radost z toho, že se zámek začal zevnitř rekonstruovat a spoustu služeb, které tam nyní poskytují jsou skvělé a myslím, že tady chyběly. Ale nečekaná a neohlášená uzavírka mne dost nemile přivedla zpět do reality. Právě v létě je zámecký park nejkrásnější a zavřít ho je velká škoda. Ale nezoufejme, v příští článku přinesu nějaké další info. Děkuji za komentář, Kateřino.

 2. Pavel Havlena píše:

  Já to vidím tak, že je to jejich majetek a mají právo si se svým majetkem dělat co chtějí. Je přeci jasné, že pokud do něčeho investuji tak investuji proto, abych měl zisk. Těžko říct co je za uzavrěním, mě třeba napadá, když si tam nějaké dítě zlomí nohu, spadne do kašny, atd. tak za to nese odpovědnost majitel pozemku. Aby se toto nestalo, musí se pozemek zabezpečit což stojí peníze, které by musela majitelka dát ze svého. Proč by to, ale měla dělat ? Ty lidi kteří tam příjdou ji tuto investici nezaplatí. Mě vadí, že všichni kritizují jak je to na zámku špatně, ale je to stejné jako když já po Vás budu chtít nechat otevřenou branku na Vaší zahradě, protože to přes ní mám blíž do obchodu. Napajedláci tlačí na Hraběnku, ale proč ? Mají přeci tlačit na radnici, ta to v mích očích nejvíce pohnojila a ta s tím nic nedělá. S jakým obchodním návrhem za hraběnkou radnice přišla ? Co Napajedláci hraběnce nabízí za to, že tam budou chodit ? Je potřeba respekovat všechny strany a přestat se na to dívat tak, že zámek je všech, ne není.

  • Harimata píše:

   Klidně ať si na zámku pěstuje řepku, ale nikdo paní hraběnku nenutil kupovat zámek s věcným břemenem. Nikdo ji nedržel pistoli u hlavy když ten zámek kupovala. To, že si občany města proti sobě popouzí prapodivnými zákazy a omezeními, že mění ráz parku je samozřejmě její věc, ale uzavření zámku do tohoto nepatří. K tomu se zavázala a tak to prostě je. Možná to radnice pohnojila,ale opět-to nebyli oni, kdo zámek uzavřel. Je vážně škoda, že zámek ztratil své kouzlo, jsem ráda, že jsem to ještě stihla zažít. Myslím, že kdyby například nějaká osoba koupila Stromovku v Praze a navzdory věcnému břemenu by tato osoba park uzavírala, odůvodňovala to vycucanými nesmysly a ještě ke všemu zakazovala to, kvůli čemu lidé do Stromovky chodí, taky by si lidi neříkali-no jo, teď už je to soukromý majetek, nestěžujte si lidi… Že si lidi stěžují není nic podivného. Přišli o místo, ve kterém zažily kusy životů, často mnoho přelomových okamžiků a mají na něj plno vzpomínek. To je už dávno pryč a nikdo si jistě dneska neřekne, že je to na zámku lepší od jeho převedení na paní hraběnku. Negativní změny zkrátka nikdy nebudou hodnoceny pozitivně 😀 Takže ještě jednou, na průchod zámkem od jedné brány k druhé, je věcné břemeno. Už to, že se zámek na noc zavíral bylo dost spekulativní.

   • Pavel Havlena píše:

    A to je napsáno kde, že na průchod je věcné břemeno? Já to hledal a nic jsem nenašel, příjde mi, že je to takové jednou jedna paní povidala. A co ona z těch občanů má ? Jako, že když budou v pohodě tak si za to něco koupí ? 🙂

  • Centauri píše:

   Pane Havleno, opomenul jste malý, leč velmi důležitý detail. Paní Gajdošík koupila nemovitost zatíženou věcným břemenem, a to svobodně a vědomě. Město se proto také rozhodlo společnost Zámek Napajedla s.r.o. žalovat a já se domnívám, že právo je na straně Města. Většina vašich argumentů je tímto neplatná, děkuji za komentář a přeji pěkný den.

   • Pavel Havlena píše:

    Pane Centaurti, to že vy se nějak „domníváte“ neznamená, že máte pravdu a už vůbec to neznamená, že já pravdu nemám. 🙂 Jen říkám, že pokud je problém s věcným břemenem, které údajně vlastní město, tak proč lidé kteří potřebují chodit přes zámek netlačí na město ??? Proč si nestěžují na radnici, že s tím nic nedělá? Proč vznikají články jen na majitele zámku, ale ne na nečinnost radnice ?

   • Centauri píše:

    Pane Havleno, lidé si stěžují i -jak se říká- na městě (rozuměj radním), ale impuls k uzavření zámeckého parku nevznikl na městském zastupitelstvu, proto je celkem přirozené, že se většina „zloby“ snesla na hlavy majitelů zámku. Tento článek je teprve jakýmsi úvodem do celé kauzy, podrobněji se budu věnovat oběma stranám v příštích příspěvcích.

   • Blanka píše:

    Milý pane Havleno,o věcném břemenu si přečtěte v Napajedelských novinách, kde je i katastr.mapa s vyznačením!!! Je to sloučené číslo „ČERVENEC-SRPEN“ Nevím co jste zač a raději to nechci ani vědět.jen vím, že píšete nesmysly!Jsem 57 letá rodačka a vadí mě to, jako většině NAPAJEDLÁKŮ.Je chyba, že zámek nezůstal městu. které na to „prý“ nemělo finance 😦

  • Jiří píše:

   Pokud dobře vím, tak hraběnka koupila Zámek s podmínkou že bude POŘÁD průchozí. Tímto porušuje kupní smlouvu a zajímalo by mně jak se k tomu postaví starostka…

 3. denisa píše:

  město udělalo chybu, že zámek prodalo…se vším ve vašem článku naprosto souhlasím…snad se jednoho dne vrátí opět vše do pořádku.

  • Centauri píše:

   Děkuji za komentář a jsem rád, že souhlasíte, jenom malý detail, město zámek neprodalo, majitel byl Fatra. Město zámek mohlo odkoupit, což neučinilo, i když to nic nemění na faktu, že na pozemku zámeckého parku vlastní město několik nemovitostí a věcné břemeno. Hezký den 🙂

 4. Michael píše:

  Všichni jsou to jedna parta, ti co ho prodali si ho koupili za cenu rodinného domů ,zruší věcné břemeno a prodají ho stonásobně dráž za účelem zisku, klasický tunel radních a jejich kamarádů.

  • Centauri píše:

   Dobrý den, to je dost kontroverzní teze, máte-li nějaké věrohodné zdroje, které vás k tomuto přesvědčení dovedly, rád se s Vámi na toto téma pobavím. Děkuji za komentář, hezký den.

  • Pavel Havlena píše:

   Já mám pocit, že zámek (zbořeninu) se Fatra snažila docela dost dlouho prodat. Mohl ho vlastně koupit kdokoliv z nás, že jo ? 🙂

   • Centauri píše:

    Nerad cituji sám sebe, ale… „Nedávno vyšla smlouva o věcném břemeni jako součást Napajedelských novin, dostupná je i online na tomto odkazu (strana 14) http://www.napajedla.cz/uploads/66/NN201307_07082013.pdf .“ Zbořeninu? Zřejmě nevíte, co to slovo znamená, protože Zámek nikdy nebyl zbořen, byl jen opuštěný. Proč ho město nekoupilo… to se ptáte mne? Já to nevím, ale proč by ho mělo kupovat, když zde VLASTNÍ věcné břemeno, o které tu celou dobu jde.

   • Harimata píše:

    Brilantní dedukce! Teď se ještě naučit pořádně používat internetové vyhledávače 😉

 5. Tomáš píše:

  Nestudoval jsem konkrétní smlouvu, ale věcné břemeno neznamená nechat volně pobíhat od branky k brance, ale umožnit vstup na pozemky, tj jedna brana pro klub a basta, pro opraváře EON k sloupu atd. V Napajedlech již nebydlím a je mi z toho smutno, ale stejně tak musíme respektovat práva nového majitele, který do nemovitosti vkladá peníze a musí se chovat, jako podnikatel, pokud nechce zkrachovat, takže jeden prodal, druhý koupil a město, jako zástupce občanů teď musí kopat za své občany a snažit se v rámci smlouvy pro ně udělat maximum

  • Centauri píše:

   Díky za komentář. Stejně jako já respektuji práva nového majitele, tak by i nový majitel měl respektovat právo města, které je svým způsobem majitelem věcného břemena. Smlouva o věcném břemeni umožňuje průchod a průjezd oběma branami a poskytuje i přístup ke klubu kultury a přilehlým nemovitostem, které, jak jsem již zmínil výše, patří městu. Máte pravdu v tom, že zastupitelstvo by mělo jednat v zájmu svých občanů. Pěkný den.

   • Harimata píše:

    Ačkoli je pravda, že na bráně zámku je napsané, že máme v případě zájmu kontaktovat majitele na čísle tom a tom. Třeba když tam zavolám, přijde mi někdo bránu otevřít 🙂

  • druhama píše:

   Ráda bych podotkla, že současné uzavření volný přístup ke klubu kultury neposkytuje, pouze k části s loutkovým sálem, která ale není se sálem divadelním nijak propojená. Přístup je tedy omezen dle mého až příliš. Město (starostka) uveřejnila k celé situaci vyjádření, proto zde není tolik stížností, ale zatím jsou jen sliby, že se to soudně bude řešit. Zajímalo by mě, zda k tomu ale skutečně dojde.

 6. Tibor Troska píše:

  Taky bych chtel umet byt nestranny. Objektivne mi pripada, ze pochybili meststi urednici.

 7. Jana píše:

  No,dnes jsme navštívili zámek v Napajedlích,byli jsme na prohlídce,dali jsme si ještě teplý štrůdl s výbornou kávou,domácí bezinkovou šťávu,ve které místo kostek ledu plavaly zmrzlé hrozny,seděli jsme na terase,potom jsme se prošli parkem,podívali se na rzbníček,popovídali jsme si s majitelkou o tom,co v parku napáchaly poslední smrště,protože nás upozorňovala na nebezpečí pádu větví,no a měli jsme krásné dopoledne.Myslím si,že je potřeba být objektivní a někdy vzít v potaz i názory a potřeby druhé strany.Udělali na zámku kus práce a opravdu se nemají za co stydět.Jsem přesvědčena,že když se lidé budou chovat dle provozního řádu,nebudou mít problémy s návštěvou napajedelského zámeckého areálu.

  • Centauri píše:

   Z vlastní zkušenosti vím, že na zámku mají dobré zákusky. Taky s Vámi souhlasím v tom, že je všechno i o přístupu obou „znepřátelených“ táborů. Hezký den.

 8. Honza píše:

  Tak jsem si vzal zveřejněnou smlouvu a sedl si nad ní s kamarádem,který je právník.Není z Napajedel,tudíž není „zatížený“ předsudky,žádnými,navíc je tdy právník.Dle něho společnost,která vlastní zámek nic neporušuje,jedná v intencích této smlouvy.Smlouva dle něho zabezpečuje pouze přístup vlastníka, k nemovitostem,které jsou v ní vyjmenovány.Vlastníkem je město.Já jsem občan Napajedel,ale určitě nejsem vlastníkem těch budov a pozemků,ke kterým se to věcné břemeno váže.Otázka tedy je,kdo vlastně může toto věcné břemeno používat.Věcné břemeno slouží pouze k tomu,aby se vlastník dostal ke svým nemovitostem.Dle něho nejde v žádném případě z této smlouvy dovozovat nějaký volný pohyb kohokoliv po soukromém majetku,který je břemenem zatížený.Pokud to tak tedy je,tak jsme měli být všichni rádi,že do parku můžeme a měli jsme respektovat to,co majitel požadoval,provozní řád.
  Na zámku jsou teď stanovené otevírací hodiny.Byl jsem se tam podívat.Je tam moc fajn,dokonce je omezený provoz golfu,takže jsem se tam prošel.Je tam nějaký člověk z ochranky,který upozorňuje pouze ty,co tam vjedou na kole,ať jdou pěšky vedle kola.Určitě tam mohou i maminky s kočárkama.Naa terase je i pískoviště pro děti,průlezka a houpačky.Předpokládám,že to tam nemá hraběnka pouze pro sebe.Takže je jen na občanovi,zdasi to tady chce užít.

  • Centauri píše:

   Dobrý den, Honzo, jak se říká: Co právník – to právní názor. Ale je fajn, že jste si dali ten čas, přečetli si smlouvu a zamysleli se nad tím. Pěkný den.

 9. Honza píše:

  Já neříkám,že je to stoprocentně tak,ale myslím si,že by město konečně mělo zveřejnit názor právníka,který zastupuje město.Přece není možné k takové věci vydat nicneříkající prohlášení a nic.Ted jsem se díval nastránky „občanů“,je tam celkem zajímavě popsaná geneze vzniku smlouvy.Moji rodiče znají Mgr,Gajdošík,říkají,že určitě,když zámek kupovala,věděla,k čemu ji věcné břemeno zavazuje.

 10. […] V předcházejícím příspěvku jsem víceméně objasnil okolnosti vzniku celé aféry okolo napajedelského zámku a jak jsem slíbil, dnes přináším pokračování. Ve své snaze udělat si v celé kauze jasno jsem oslovil několik klíčových aktérů zámecké aféry. V tomto článku dávám prostor osobě, na jejíž vyjádření někteří Napajedlané čekají již dlouho, osobě, která je oficiálním představitelem a tiskovým mluvčím zámku, Petře Psotkové. […]

 11. Honza píše:

  No,snad pokud město chce něco po soukromém subjektu pro občany,tak by mělo vyvinout maximální součinnost.Jinak nikde nenacházím ze strany zámku požadavky na pomoc.Také vždy dávali najevo,že se o své věci starají sami.Zn.,nechte nás na pokoji,my si pro své klienty zabezpečíme,co je potřeba.Ale jsme zase u toho,my všichni chceme užívat něco,co je soukromé.Je to střet dvouzájmů,komunálního,který však nachce s ničím pomoci a soukromého,který nevidí důvod,proč to dělat.Navíc pořád zapomínáme na to,že město má neustále možnost využívat věcné břemeno,viz.předané klíče od všech bran v areálu zámku,a že je tu na druhé straně „problém“ s průchodem,který žádná smlouva nezabezpečuje.Takže,jaký je tu problém?Městu je umožněno využívat přístup k jeho nemovitostem,občané se mohou v otvírací době procházet parkem,jen ten průchod nemůžeme využívat.Tak ať někdo z města řekne,jak to s průchodem,versus smlouva o věcném břemenu,je.

 12. Kája píše:

  No já osobně považuji za naprosto nehoráznou drzost (nebo výsměch občanům?) to, že je park uzavřen,ale s dodatkem na bráně ,že v určité dny a hodiny bude otevřena brána pro návštěvníky zámecké kavárny. Za prvé nejsem zvědavá na předraženou kávu a zákusky (možná je to úmysl aby návštěvníky byli pouze ti movitější) a za druhé bych tam nepáchla už z toho důvodu ,že je otevřeno pouze pro kšeft paní madam. Občane utrať tu peníze a zase táhni, zamykáme!!!

 13. Kája píše:

  No a kdo ví co tam paní hraběnka skrývá,že se tam bojí pustit lidi. Nějaká šťára by nebyla možná marná…

 14. Pavla píše:

  Nám se to také nelíbí nehledě na to že se paní starostka dobře zná s paní hraběnkou a chodí na kafíčka mimo obec Napajedla byla jsem jednou svědkem kdy seděli v nejmenované restauraci u kafíčka a věčně se smáli, tak tam asi k řešení nějakému problému nedochází .Paní starostka jen mlží a dělá že problém radnice řeší. Naopak lidé už jsou naštváni a nejde jim o nás dospělé lidi kteří si trasu klidně prodlouží ale jde paní STAROSTKO hlavně o naše děti a starší lidi, kteří musí chodit nebezpečně vedle hlavní komunikace a ještě daleko.Poslední slova která bych dodala! PANÍ STAROSTKO ZAČNĚTĚ TENHLE PROBLÉM RYCHLE ŘEŠIT JDE O BEZPEČNOST VŠECH OBYVATEL MĚSTA ty nové chodníky vás na radnici nezachrání

  • Harimata píše:

   Místní drbna promluvila 😀 Jen pro info-město zajistilo ranní autobus zdarma z hospodářské školy ke spořitelně v době, kdy děti chodí do školy. Což si myslím, je velice sympatický krok. Bylo to v napa novinách. A nové chodníky jsou podle mě super věc, V mnoha městech (zvláště v satelitech) ani nejsou, chodníky jsou většinou pro radní velice nepopulární věc, Člověk je moc nemůže použít v kampani jako třeba vystavení nového domova pro důchodce, a ještě ke všemu je to docela drahé. Naše chodníky byly v dost kritickém stavu a jsem ráda, že máme nové.

 15. Harimata píše:

  Jo, navíc co je nebezpečného na chození přes město? Chodník je na obou stranách, navíc mezi chodníkem a silnicí je ještě trávník a u hospodářské školy je výrazný přechod pro chodce, který tam chyběl přes 20 let. Jediná skutečná nevýhoda uzavření zámku je prodloužení cesty do města, nebo na hřbitov. Ti, co bydlí u brány to mají samozřejmě nejhorší, protože zámek obcházejí ještě celou cestou zbytečně kolem hřebčína…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Ema mele

tragikomické historky

Blogs Of The Day

Just another WordPress.com weblog

VEGANPALEO

......veganství & paleo diet.....

The Genealogy of Style

All the epigones find their own way

Šťastný blog

Zápisky o hledání osobního štěstí

Growing Wild

"Because life isn’t all about growing up, it’s about growing wild!"

Veganovo svědomí

This WordPress.com site is the cat’s pajamas

%d bloggers like this: