Kletba zámku prolomena. Přinášíme šokující odhalení!

Je téměř listopad a našeho města se jala podzimní atmosféra. Nahé siluety stromů v zámeckém parku halí ranní mlha a zem pokryl karmínový koberec tlejícího listoví. Okna zámecké usedlosti vyzařují teplé oranžové světlo, které se volně vpíjí do namodrale mléčného oparu. Má novinářská intuice mi napovídá, že za těmi okny se děje něco zásadního. Nelenil jsme a zašel si pro odpověď.

Rozladěnou majitelku zámecké rezidence Evu Jánošík jsem zastihl v okamžiku, kdy nakládala své objemné kufry do útrob luxusní limuzíny. Na rozhovor byla příliš zaneprázdněná přípravami na cestu, prozradila mi ovšem, že ji nepříjemná vyhrocená atmosféra v městě dohnala k nečekanému rozhodnuti. Usedlost hodlá dnešním dnem opustit a odcestovat na nedaleké Slovensko. Zde, jak doufá, bude moct nerušeně přemítat nad životem a věnovat se své kulinářské vášni stranou nenávistných a závistivých Čechů.

Asi před rokem jsem tam skoupila jednu nemovitost v obci Čachtice, je to blízko Nového mesta nad Váhom. Ten Hrad je v dezolátním stavu, teď když jsem dala do kupy tento zámek, chci věnovat své peníze do jiné polorozbořené opuštěné zříceniny. Mimo to, život na zámku už pro mne ani mou rodinu není dostatečně velkou výzvou.“ komentuje svůj odchod z města Jánošík.

slide-1

Na otázku, co se bude dít s místním zámkem, jsme se dozvěděli toliko:

„Zámek bude v dobrých rukou, byl prodán movitému aristokratovi ze Sedmihradska. Pán je sice bledý a v letech, za to je ale velmi čilý a dobré tělesné konstituce. Minulý týden přijel na prohlídku a byl unesen, smlouvu o prodeji jsme podepsali ještě toho večera. Představte si, že už si sem stihl nastěhovat část depozitáře, včera sem na příklad dorazily jeho staromódní dřevěná zavazadla, jedno jsem otevřela a bylo plné obyčejné zeminy. Zřejmě zde chce pěstovat vzácné sedmihradské kvítí, to je ale zvláštní, protože, jak mi sdělil, pobyt na slunci mu prý nedělá dobře. Ať tak či tak, občané města se mají nač těšit, velké plány má prý na příklad s rozsáhlým zámeckým sklepením.“

Na otázku, zda nový majitel otevře zámecký park veřejnosti, jsme nedostali konkrétní odpověď. Nezbývá tudíž než čekat, jak se k situaci postaví doposud neznámý sedmihradský hrabě.

Po chvíli se objevuje i dcera majitelky, bývalá chateau managerka Petra Šotková. Nenechám si ujít tu příležitost a zpovídám ji, jestli se stěhuje na Slovensko společně s Janošík.

„Nikoli! Zachraňování schátralých nemovitostí je krásný koníček, který ráda přenechám své matce, která je v oblasti realit uznávaným odborníkem. Já se však chci navrátit ke své původní profesi. Dostala jsem nabídku od jedné skotské středoškolské instituce, kterou bych velice nerada jmenovala. Jedná se o pozici PR specialisty. Ta škola má mnoho problémů, je řekněme hodně konzervativní a své žáky připravuje do života naprosto unikátními metodami, kterým zbytek světa nerozumí. A nepřejí si mnoho publicity, naopak je jejich cílem existenci školy světu utajit, a to bude má práce. Zatím vám k tomu však nemohu prozradit více .“

Takže ani Petra nezůstává ve svém rodném městě, které vyměnila za kariéru v utajované střední škole. No nezbývá mi než Petře popřát hodně zdaru, snad konečně získá  možnost využít své nadání pro překrucování informací a mystifikování veřejnosti.

P1060180

O změnách ve vlastnictví zámku jsem se pobavil i s místostarostou Zbyňkem Kohoutkem.

Pane místostarosto, co říkáte na nového majitele zámku, myslíte, že se vám s ním podaří navázat rozumnější řeč, než s předešlými majiteli?

„Zámek se prodává? To je mi novina. Nikdo se nás o tom neobtěžoval ani informovat, jak typické! Nebudu vám nic nalhávat, pro mne osobně je to velká úleva, zbavit se těch dvou čarodějnic, doufejme, že budou pryč jednou provždy.“

Chcete tím naznačit, že majitelky rezidence jsou praktikantky černé magie?

„Nemusím nic naznačovat, každý, kdo bydlí v okolí zámku si musel povšimnout hlučných čarodějnických sabatů a rejdů. Proč myslíte, že jsme zámecký park pro jistotu uzavřeli veřejnosti?

To bylo město? Mysleli jsme si, že zámek uzavřeli majitelé!

Ale jděte! Přece si nemyslíte, že bychom chtěli riskovat srážku dítěte s letící čarodějnici? Ano i takové případy se staly. Zámek jsme zavřeli my, protože jsme se na to už nemohli dívat. Krom toho se v rybníčku usídlil vodník, který zde lovil nebohé golfisty, když se natahovali do vody pro zatoulaný golfový míček. A v permakulturní zahrádce paní Janošík se zabydlely bludičky, to už byla poslední kapka. Jsme rádi, že jejich čár a kouzel v našem spořádaném městečku už nikdy nebudeme muset být svědky.“

Přátelé, toto je zřejmě poslední článek k tématu napajedelského zámku. Z této, jak ji výše zmíněná Petra Šotková označila, uměle vykonstruované kauzy jsem už unavený. Jsem rád, že jste mé články hltali s takovým zájmem, ale každé téma se jednou vyčerpá a já se obávám, že dnes je právě ta chvíle, kdy bude dobré tuto kapitolu uzavřít. I přes to je třeba, abychom měli stále oči otevřené a nenechali si pít krev silnějším nepřítelem.

KRÁSNÝ PODZIM A VESELÝ HALLOWEEN VŠEM!

Váš jak hrad v Karpatech tajemný vegan Centauri

Poznámka: Celý článek jsem si vymyslel a není na něm pravdy ani co by se za nehet vlezlo, postavy jsou smyšlené a nemají žádnou spojitost s reálnými lidmi, souvislosti jsou čistě náhodné.

Reklamy

4 thoughts on “Kletba zámku prolomena. Přinášíme šokující odhalení!

 1. Harimata napsal:

  Ke mně se donesla informace, proč byl ve skutečnosti zámek uzavřen poprvé…
  Vůbec nešlo o možné pády stromů, v zámku se okamžitě po nastěhování majitelky v zámku začaly vyskytovat nevysvětlitelné úkazy jako nikým nepomalované zdi, pentagramy a vandalské zločiny, které do druhého dne záhadně zmizely, obvykle se to dělo v období úplňku…

  Ale zpět k uzavření zámku-proč nebyla žádná dendrologická studie? Protože žádný odborník se nechtěl podepsat pod zprávu, že v Zámku se objevil bludný kořen, který mohl za záhadná mizení návštěvníků zámku.
  Zpětně musím říct, že uzavření zámku z tohoto důvodu bylo více než oprávněné, spousta obyvatel co se ztratila se znovu objevila až po mnoha měsících, shodou okolností v době, když již byl zámek na noc zamykán a tak se tito nešťastníci neměli jak dostat domů, lomcování branou jim nebylo nic platné, nikdo je neslyšel…!

 2. Duhový Jednorožec napsal:

  „No nezbývá mi než Petře popřát hodně zdaru, snad konečně získá možnost využít své nadání pro překrucování informací a mystifikování veřejnosti.“ krásně vystižena hnusná vlastnost špatného člověka, který se skrívá za maskou úsměvu a kope jen za sebe… povedený článek =) a přeji ať se objeví další zajímavé téma, ale aby to nebylo na úkor nesvobodného pohybu na tak krásných místech v Napajedlích…

 3. ?????????????? napsal:

  proč nekdo píše článek ve kterém si vymýšlí totálni hovadiny?????nepochopím

  • pozorovatel napsal:

   nu, takový článek se píše v situacích, kdy je pisatel dobře s děním obeznámen, zná osobně všechny zúčastněné, ale nechce psát osobním způsobem, protože si je vědom toho, že by to také osobně bráno bylo …. v situaci, kdy i dávní kamarádi či sousedé spolu nemluví … nebo mluví v afektu ..

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Ema mele

tragikomické historky

Blogs Of The Day

Just another WordPress.com weblog

VEGANPALEO

......veganství & paleo diet.....

The Genealogy of Style

All the epigones find their own way

Šťastný blog

Zápisky o hledání osobního štěstí

Growing Wild

"Because life isn’t all about growing up, it’s about growing wild!"

Veganovo svědomí

This WordPress.com site is the cat’s pajamas

%d bloggers like this: